Salonunu dekore etmek tek seferde kolay olmuyor, bunu kabul edelim. Hızlı ve basit çözüm ise; sana yardımcı olacak ipuçlarının bu yazıda olması!

Bir salonu dekore etmenin en pratik yolu, seçeceğin eşyaları 5 ana kategoriye göre belirlemek. İç mimarlar, yaşam alanlarını tasarlarken büyük parçaları ilk seferde doğru seçmenin çok önemli olduğunu vurguluyorlar. Evinin stiline ve ruhuna uygun ana parçaları seçmek, diğer detayları da büyük bir ustalık ve zevkle renklendirebileceğin anlamına geliyor. Tüm anlarına eşlik edecek salonunda, sevdiğin ve seni iyi hissettirecek parçalar seçmen çok önemli.

Salonunda nasıl zaman geçirmekten hoşlandığına ve nasıl bir koltuk stili olması gerektiğine karar vermen gerekiyor. Mid- century esintili stilize bir koltuk mu yoksa fonksiyonel özellikleriyle hem seni hem de misafirlerini rahat hissettirecek bir koltuk mu? Kendi hayat stilin ışığında oturma alanı için en büyük yatırımı yapmış olacaksın.

Tüm bu ana detaylara karar verirken, küçük dokunuşlarla renklendirme unsurunu da es geçme! Seçeceğin ana koltuk ünitesini kumaşı ve rengiyle fark yaratan bir berjer ya da puf ile eşleştirebilirsin. Yan koltuk ünitelerinde desen oyunlarına yer verebilirsin.